امروز

پنج شنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۰:۰۵ قبل از ظهرساعت: ۱۵:۱۹
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
شناسه خبر: ۹۵۶۲۰۹

دعوت از مطهری، صاحب استدلال تاریخی«شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می‌نشست!» برای یک موضوع عقیدتی آن هم با حساسیت قیام عاشورا، بسیار قابل تامل است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی اخبار جهان؛ یزد رسا نوشت: روز گذشته سخنرانی علی مطهری با عنوان «تحلیل واقعه کربلا» مصادف با اربعین حسینی در شهر مقدس مشهد به دستور قضایی لغو شد.


علی مطهری، آقازاده ای که جز نسبت با شهید والا مقام چیز دیگری در چنته نداشت به گفته صفار هرندی نخستین بار به پیشنهاد احمدی نژاد در لیست اصولگرایان قرار گرفت و به مجلس راه یافت. هر چند مطهری سال ۷۹ با انتقاد از خاندان هاشمی می گفت: «حالا حتما باید “کیش” هم “دست اینها” باشد، وزارت نفت هم “زیر نفوذ اینها” باشد، فلان کارخانه خودروسازی هم “مال اینها” باشد و انحصار صادرات فلان محصول “در اختیارشان” باشد؟» [۱]  اما بعدتر ها به منتقد جدی احمدی نژاد و مدافع سینه چاک هاشمی رفسنجانی و البته سران خیانتکار فتنه ۸۸ تبدیل شد.

وکیل مدافع سران فتنه یا تحلیلگر قیام عاشورا؟

دعوت از مطهری، صاحب استدلال تاریخی«شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می‌نشست!»[۲] برای یک موضوع عقیدتی آن هم با حساسیت قیام عاشورا، بسیار قابل تامل است. اما اگر به گفته برخی منابع اعتماد کنیم که معتقدند این مراسم قرار بود در یک سالن دولتی (ابن سینا) با نصب تصاویری از فعالان براندازی ۸۸ و دعوت از افراد مساله دار برگزار شود، موضوع قابل درک خواهد بود.

مطهری فردی است که قرار بود وکیل مردم باشد اما تبدیل به وکیل مدافع شیطان شد. وی در سال های گذشته از هیچ فرصتی برای تبرئه سران شیطان صفت فتنه ناجوانمردانه ۸۸ دریغ نکرده و بسیار محتمل بود که برنامه روز گذشته وی نیز با تفاسیری که آمد زمینه ساز بروز دوباره آشوب و ناآرامی در شهر مقدس مشهد باشد. به خصوص که اهانت به ساحت مقدس امام رضا(ع) احساسات بسیاری از مردم متدین این شهر را برانگیخته بود.

مجمع بی مجوز، مراسم بی مجوز!

اما برگزار کنندگان مراسم چه کسانی بودند؟ مجمع موسوم به مشورتی اصلاح طلبان مشهد که از هیچ نهاد ذیصلاحی مجوز فعالیت ندارد برای برگزاری این مراسم سیاسی  مصادف با اربعین حسینی بدون درخواست مجوز تبلیغات کرد. بعد از اعلام ممنوعیت برگزاری برنامه بدون اجازه قانونی، رئیس این گروه رسما می گوید: ما مراسم را برگزار خواهیم کرد. دستگاه قضایی با توجه به غیر قانونی بودن مراسم و زمینه آشوب دستور لغو آن را صادر می کند. همچنین دفتر تشکل غیر قانونی موسوم به مجمع مشورتی که تا کنون نیز بدون مجوز فعالیت کرده نیز با حکم قانون پلمب می شود.


  


پلمپ دفتر بی مجوز مجمع مشورتی اصلاح طلبان

شکایت از قوه قضائیه به خاطر اجرای قانون؟!

مطهری همان فردی که ساده لوحانه از نظام و مردم می خواهد از گناه بزرگ فتنه گران در خیانت، آشوب، تبدیل فرصت انتخابات به تهدید اغتشاش، لطمه به حیثیت و آبروی نظام و بردن حکومتی که حاصل خون هزاران لاله گلون کفن است به لبه پرتگاه به سادگی در گذرند! حاضر نیست از لغو سخنرانی بی مجوز خود بگذرد و خونش به جوش آمده و به همین خاطر دست به قلم برد و نامه ای به روحانی نوشت.  

در نامه علی مطهری به حسن روحانی آمده است: «ارتباط این موضوع با دادستان و احیانا امام جمعه برای من روشن نیست. آن که در این موارد مسئولیت دارد استاندار و شورای تامین است که ظاهرا مسلوب الاختیارند. لطفا برای ما روشن فرمایید که حاکم در استان خراسان رضوی استاندار است یا ……. نیروی انتظامی تحت فرمان استاندار است یا دادستان؟ و اساسا ورود دادستان در این گونه موارد بر چه اساسی است؟ آیا اینها با خود اندیشیده‌اند که این قانون شکنی چه تاثیری بر جوانانی که از راه دور برای شرکت در این جلسه آمده بودند خواهد داشت؟ تردید دارم که این قبیل اقدامات داعش‌گونه عالما عامدا علیه انقلاب اسلامی انجام می‌شود یا از روی سهو و نادانی؟

مستدعی است تمهیدی برای نجات استان خراسان رضوی از این گونه استبدادها بیندیشید…. چنانچه اقدام موثری در این خصوص مبذول نفرمایید مجلس چاره‌ای جز استفاده از اختیارات قانونی خود نخواهد داشت. »

بیان چند نکته در خصوص نامه مطهری خالی از لطف نیست.

نخست آنکه چرا مطهری به خاطر گله از دادستان بک شهر به رئیس قوه مجریه نامه می نویسد؟!

ثانیاً؛ مطهری بی ادبانه لغو سخنرانی خود را به نماینده رهبر معظم انقلاب و عالم بصیر مشهد نسبت داد. ادعایی که از سوی دفتر ایشان تکذیب و اعلام شد:«آیت‌الله علم‌الهدی اصلا به چنین سخنرانی و مراسمی توجهی نداشته است»

مطهری البته در اینگونه ناحق گویی ها و اظهارات شتابزده ید طولایی دارد. وی سال گذشته نیز لغو سخنرانی خود درکرج را به امام جمعه آن شهر منتسب کرده بود. وی البته بعد از فهمیدن علت لغو سخنرانی (رزرو قبلی سالن برای مراسم دیگر) از امام جمعه کرج عذرخواهی کرد!


 


 عذرخواهی مطهری از گزافه گویی هایش!


 
ثالثاً؛ گویا مطهری خود را محور قانون می داند. چرا که لغو سخنرانی غیرقانونی و بدون مجوز خود از سوی یک مجمع که اتفاقاً آن هم بدون مجوز بوده را قانون شکنی دادستان مشهد توصیف کرده است.

رابعاً؛ مطهری علاوه بر اینکه خود را محور قانون می داند،مغرورانه خود را مجلس نیز فرض کرده و می گوید:« چنانچه اقدام موثری در این خصوص مبذول نفرمایید مجلس چاره‌ای جز استفاده از اختیارات قانونی خود نخواهد داشت.» حال این اقدام موثر و استفاده مجلس از اختیار قانونی چه خواهد بود؟ مطهری از رای بقیه مجلسی ها اطمینان صد در صد دارد؟و…


خامساً؛ تقریبا فعال اصولگرایی نیست که سخنرانی اش به لطف دولت تدبیر لغو نشده باشد. از همین جهت بزرگنمایی یک حادثه که اتفاقاً بسیار هم معمول است بو دار به نظر می رسد!


 


 مشت از خروار!راز استقبال دولت از نامه مطهری

بلافاصله بعد از نامه اعتراضی مطهری وزیر کشور وارد ماجرا شد و  دستور بررسی علت لغو سخنرانی وی را صادر کرد. این عملکرد سریع آن هم از دولتی که علی رغم هشدار بی سابقه رهبر انقلاب و گذشت بیش از پنج ماه از رسوایی حقوق های نجومی هنوز هیچ گونه اقدامی در این راستا انجام نداده است بسیار عجیب به نظر می رسد.

دو احتمال در این خصوص وجود دارد. نخست آنکه دولتی که داعیه راستگویی دارد با شکست در تحقق وعده های خود و رنگ باختن سراب برجام به عنوان تنها امیدش با چنگ زدن به اینگونه خبرسازی ها، بها دادن و پر و بال افزودن به آن سعی در مظلوم نمایی و منحرف کردن افکار عمومی از شکست سنگین خود دارد.

احتمال دیگری که مطرح می شود این است که این سناریو برای کنار گذاشتن رحمانی فضلی از وزارت کشور صورت گرفته و سرعت عمل وی نیز برای خنثی کردن این توطئه ناشی می شود.


 


 مطهری هم رحمانی فضلی را گزینه لاریجانی معرفی کرده بود


 


گفته می شود وزیر کشور از نزدیکان لاریجانی بوده و در یک بده بستان(رای اعتماد مجلس به کابینه روحانی و افرادی نظیر ربیعی، آخوندی و زنگنه) به دولت تحمیل شده است. حالا دولت به این بهانه و در یک زمان ایده آل (یعنی  در آستانه انتخابات و بعد از رای اعتماد به سه وزیر باقی مانده یعنی وزرای ارشاد، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش) به دنبال کنار گذاشتن وی و انتخاب فردی سرسپرده دولت اعتدال و پدرخوانده های آن است.


  


تلاش ها برای برکناری وزیر کشور کلید خورد

[۱] مصاحبه با روزنامه کیهان

[۲] آبان ۹۵ سالن امیر کبیر دانشگاه سمنان

  


انتهای پیام/م

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

دیدار تیم‌های والیبال بانک سرمایه و پیکان
گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)
دیدار تیم‌های والیبال شهرداری ارومیه و سارویه ساری

گزیده خبر ۲۰:۳۰ مورخ ۲۶مهرماه ۹۶ + فیلم
صالحی: علت برآشفتگی دشمن دستاوردهای ماست
پاسخ مخابرات به گزارش امدادخودرو + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های ۲۶ مهر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲۶ مهر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲۶ مهر ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها