امروز

سه شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۶:۰۹ قبل از ظهر


آزاد سازی موصل نمادی از ملت سازی و اتحاد بین بخش های مختلف قومی و مذهبی عراق است
به گزارش گروه سیاسی اخبار جهان، حسین رویوران با بیان اینکه آزاد سازی کامل موصل قطعا یک وضعیت متفاوتی را برای عراق ایجاد می کند، ادامه داد: این آزاد سازی باعث می شود که حضور داعش در عراق پایان پیدا کند و این کشور یک پارچگی خود را به دست آورد.

این کارشناس مسائل غرب آسیا، با بیان اینکه در عملیات آزاد سازی موصل کردها، شیعیان، بسیج عشایر و ارتش عراق حضور دارند، ادامه داد: آزاد سازی موصل نمادی از یک ملت سازی و اتحاد بین بخش های مختلف قومی و مذهبی عراق است و زمینه را برای دخالت خارجی در امور داخلی این کشور از بین می برد و دولت عراق می تواند با کنترل مرزهای خود اجازه ندهد که کشورهایی چون ترکیه، عربستان و یا کشورهای حاشیه خلیج فارس در امور این کشور دخالت کنند.

رویوران به چگونگی تشکیل گروه های تکفیری در عراق اشاره کرد و افزود: یکی از علت های ایجاد این گروه بعثی ها هستند، چرا که آنها بعد از سرنگونی صدام همچنان احساس سرخوردگی می کنند. در همین چارچوب سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق پیشنهاد ایجاد آشتی ملی را در این کشور داده است. به نحوی که همه گروه های اجتماعی خود را در حاکمیت ببینند و در این صورت آنها دیگر جذب نیروهای مخالف نمی شوند.

رویوران در بخشی دیگر از صحبت های خود به تلاش های ارتش عراق، حشدالشعبی و پیش مرگ های کرد در راستای مبارزه با داعش اشاره کرد و گفت: روی زمین در موضوع مبارزه با داعش آنها بیشترین نقش را داشتند. ائتلافی نیز به رهبری آمریکا مدعی است که در حال مبارزه با داعش در این کشور است، در حالی که در هدف آنها در از بین بردن داعش شک و شبهه وجود دارد. آمریکا تاکنون در عملیات آزاد سازی موصل کمترین نقش را داشته است  و گرچه در موضع اعلامی اش بحث مبارزه با داعش را مطرح می کند ولی در عمل به گونه ای دیگر رفتار می کند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده محمد رونقی
به مناسبت شهادت حضرت امام جواد(ع) – کاظمین
وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده جمشید آقاجانی

چرا برخی ویتامین ها جذب بدن نمی شود؟
اگر دادگاه سران فتنه برگزار شود
معضل اسکان همراهان بیمار در بیمارستان کودکان تهران + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۳۰ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۳۰ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۳۰ مرداد ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها