امروز

دوشنبه, ۲ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۵:۲۰ بعد از ظهربه گزارش اخبار جهان، زهرا احمدی‌پور غروب پنج شنبه در دیدار با انجمن‌ها، سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد حوزه گردشگری و صنایع دستی که در سالن اجتماعات شهرداری قم برگزار شد، گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم همراهی و همگامی خوبی میان مردم و دولت مشاهده می‌شود.

وی با ابراز خرسندی از فضای همکاری و تعامل میان تشکل‌ها و سمن‌ها با بخش دولتی، افزود: همین که نمایندگان بخش خصوصی با صراحت لازم درخواست‌ها و کمبودهای خود را با دولت مطرح می‌کنند، نشانگر همراهی مردم است.

ایجاد فضای امن در حوزه گردشگری

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت به عنوان یک نهاد حاکمیتی در مقابل مردم مسئولیت‌هایی برعهده دارد، گفت: تمام تلاش دولت این است که قانون به نحو احسن اجرا شود.

احمدی‌پور با اشاره به اینکه برخی دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های حوزه گردشگری و صنایع دستی دچار اشکالاتی است، اظهار کرد: وظیفه ما این است که با نهادها و تشکل‌های غیر دولتی در خصوص رفع موانع و مشکلات مشورت کنیم اما تدوین و ارائه دستورالعمل برعهده دولت است.

وی با طرح این مطلب که مسائل و مشکلات باید مشخص و دسته‌بندی شود، گفت: اگر این مسئله اتفاق بیفتد دولت می‌تواند با تمام ظرفیت‌های موجود مشکلات را رصد و حل کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ایجاد فضای امن دولت در امر گردشگری، گفت: خوشبختانه با توجه به رویکرد عقلانی و منطقی از ابتدای دولت یازدهم زمینه ورود امن و راحت گردشگران مختلف خارجی فراهم شده است.

وی با طرح این ادعا که سرمایه‌گذاران خارجی بسیاری در طول دو سه سال اخیر در حوزه گردشگری در کشور فعال شده‌اند، افزود: توسعه گردشگری تنها با ایجاد یک مدیریت هوشمند و منطقی امکان پذیر است.

احمدی پور، نهادهای مدنی را همراه و ناظر دولت خواند و اظهار کرد: فضای گفتمان می‌تواند بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه را حل و فصل کند.

مردم ناظر و همراه دولت باشند

معاون رئیس جمهور با اعلام اینکه همراهی بخش خصوصی و دولتی کشور را از رکود و بحران نجات می‌دهد، گفت: دولت می‌خواهد نهادهای مردمی و مدنی بر کارش نظارت کرده و در عین حال همراهش باشد.

وی با تأکید براینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی در کشور فراهم شده است، گفت: اگر ویژگی‌های خاص و اولویت‌های گردشگری و صنایع دستی در قم مشخص شود این شهر می‌تواند به جای معبر زائران مقصد مطلوب آن‌ها باشد.

احمدی‌پور برضرورت تلاش سازمان برای برنامه ریزی و تصمیم گیری برای حوزه گردشگری و صنایع دستی قم، افزود: شناخت اولویت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری استان برعهده تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد است.

وی با اشاره به اینکه دنیای امروز محل رقابت و فرصت آفرینی است، گفت: تشکل‌های مردم نهاد باید در رشد و توسعه گردشگری و صنایع دستی استان با نمایندگان دولت همراهی کنند.

شایان ذکر است در این نشست ۱۸ نفر از نمایندگان انجمن‌ها، نهادها و تشکل‌های مردم نهاد در حوزه گردشگری و صنایع دستی ضمن معرفی دستاوردهای خود به طرح مشکلات و درخواست‌های واحد ذیربط پرداختند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مراسم امضای تفاهم نامه سازمان نهضت سوادآموزی با کمیته امداد امام خمینی (ره)
آئین رونمایی از ۲۰۰ دستگاه موتورلانس
مراسم رونمایی از ۲۰۰ دستگاه موتورلانس

سفارت اسرائیل در ترکیه بسته شد
دستگیری داعشی‌ها با لباس زنانه + فیلم
آموزش هکسره در برنامه خندوانه + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۲ مرداد ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها