امروز

یکشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۱:۵۶ بعد از ظهربه گزارش به گزارش اخبار جهان به نقل از آناتولی، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد در پیام خود به کنفرانسی که به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین در مرکز کمیسیون اقتصادی و اجتماعی این سازمان در بیروت؛ پایتخت لبنان برگزار شد٬ گفت: ادامه اشغال فلسطین توسط اسرائیل تهدیدی در روند راه حل مشکلات میان این دو طرف است.

بان کی مون در پیامش که توسط «سیگرید کاگ» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور لبنان قرائت شد، افزود: امروز فلسطین با زیرساخت و اقتصاد فلج در حال مبارزه است. ده ها هزار نفر در غزه منتظر روند بازسازی این شهر هستند. این وضعیت باعث افزایش خشم، تقویت رادیکالسم و تضعیف میانه روهای طرف ها در آن شده است.

وی همچنین در ادامه این پیام تصریح کرده است: شکاف و بحرانی که در جامعه بین المللی صورت گرفته این وضعیت را رو به وخامت گذاشته است. درگیری های کرانه باختری باعث بروز ابعاد مختلف نگرانی ها و از بین بردن پایه های دموکراسی و حاکمیت قانون می شود. ادامه اشغال فلسطین توسط اسرائیل، تهدیدی برای از دست رفتن روند راه حل مشکلات میان این دو طرف می شود.

در ادامه این کنفرانس، «ریما خلف» معاون بان‌کی‌مون و مدیر اجرایی سازمان «اسکوا» نیز اعلام کرد: حدود ۲ میلیون انسان در غزه تحت محاصره٬ گرسنگی و بمباران مکرر هستند.

خلف بابیان این که فلسطینی ها با جرای ۵۰ ماده قانونی رژیم اسرائیل در معرض تبعیض های سازمانی و اجتماعی قرار دارند، گفت: کودکانی که سنگ پرتاب می کنند، به ۱۲ سال زندان محکوم می شوند.

وی با اشاره به اینکه از آغاز اشغال غزه و کرانه باختری توسط اسرائیل تاکنون ۸۵۰ هزار فلسطینی در زندان ها به سر برده اند، گفت: عده ای هم که از دسترسی به حق خود منصرف نشدند و در قبال بی عدالتی سرخم نکردند نیز کشته شدند.

خلف گفت: زنده ماندن در فلسطین، خنده یک کودک در تحت محاصره و نداشتن مواد غذایی خود یک نوع مقاومت است.

«مدس گیلبرت»، پزشک نروژی که داوطلبانه و به صورت رایگان مشغول خدمت به مردم غزه است، گفت: از سال ۲۰۰۰ تا کنون ۳۷۰۲ فلسطینی در درگیری ها جان خود را از دست داده اند اما در اسرائیل ۶۸ نفر کشته شده اند.

گفتنی است در حملات دو سال پیش رژیم اسرائیل به غزه ۵۵۶ کودک با بمب های این کشور جان باختند و فقط یک کودک در سرزمن های اشغالی جان خود را از دست داد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

نخستین جلسه هیئت دولت دوازدهم
اهدای نخستین نشان عکاس سال مطبوعاتی
محفل شب آواز ایرانی

وداع شهردار با معاونان بهشت + فیلم
واعظی: وزرای علوم و نیرو پس از هفته دولت مشخص می‌شوند
نمره امروز بهارستان به کابینه دوازدهم + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های ۲۹ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲۹ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲۹ مرداد ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها