امروز

دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۸:۱۷ قبل از ظهر


وب سایت فارنت – محمد کاملان: شرکت‌ کره‌ای سامسونگ در دهه‌‌ اخیر، پیشرفت‌های زیادی داشته است و کارشناسان بر این باورند که شرکت سامسونگ بیش از اندازه بزرگ شده است، با این حساب شاید شرکت سامسونگ شاید به دو بخش مجزا تجزیه شود.

بنابه گزارش‌های جدیدی که در کره‌ منتشر شده است، شرکت آمریکایی اِلیوت مَنِیج‌مِنت (Elliott Management)، به سامسونگ پیشنهاد داده است تا شرکت سامسونگ الکترونیکز به دو قسمت مجزا تقسیم شود.

 

شرکت سامسونگ تجزیه می شود! 
جداسازی سامسونگ به بنیانگذاران این شرکت که خانواده لی هستند اجازه می‌دهد تا با فراغ بال بیشتری به گسترش واحد تولید گوشی‌های همراه هوشمند سامسونگ که در حال حاضر به عنوان گل سرسبد واحد‌های سامسونگ به حساب می‌آید بپردازند.

از قرار معلوم الیوت منیج‌منت حدود یک ماهی می‌شود که برای افزایش سهام سامسونگ پیشنهاد جداسازی را به سامسونگ داده است، این‌گونه که پیداست هیئت مدیره سامسونگ نیز به این پیشنهاد روی خوش نشان داده‌اند و قرار است اواسط همین هفته جلسه‌ای را در این خصوص تشکیل دهند.

سامسونگ تاکنون پیامی در خصوص تصمیم این شرکت برای جداسازی منتشر نکرده است. انتظار می‌رود سامسونگ به واحدی عملیاتی و واحدی برای پیشبرد اهداف مالیکن سامسونگ تقسیم شود. در این فرآیند، مبلغ ۲۶ میلیارد دلار به واحد‌های تقسیم شده اختصاص می‌یابد و قرار است حداقل ۷۵ درصد وجه سهام سرمایه‌گذاران به آنها داده شود. مدیران مستقلی نیز برای واحد‌های واحد‌های مختلف سامسونگ انتخاب خواهد شد.

در حال حاضر خانواده لی، یا گروه شرکت‌های سامسونگ در خصوص این خبر، سخنی به میان نیاورده‌اند اما کاملا مشخص است از زمانی که جی‌وای‌لی، جانشین پدرش شد و  پاتریارچ لی کو هین، زمین‌گیر شد، سامسونگ به سمت تجزیه و جداسازی پیش می‌رود. حدود یک سال پیش نیز شاهد فروش اموال غیر حساس سامسونگ در واحدی که جی‌وای‌لی و دو خواهرش مدیریت می‌کردند بودیم.

سامسونگ الکترونیکز در حال حاضر سخنی در خصوص جزئیات تجزیه سامسونگ به میان نیاورده است، اما بنا به صحبت‌هایی که منتشر شده است، این فرآیند روال منطقی را در پیش خواهد گرفت.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

جزء خوانی قرآن کریم در حرم حضرت فاطمه معصومه(س)
آتش‌سوزی گسترده انبار لاستیک در خیابان ری
وداع با پیکر مطهر شهید شعبان نصیری

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان + صوت
کشف یک گور دسته جمعی با صدها جسد در اطراف شهر الطبقه سوریه
واردکنندگان روی قاچاقچیان را سفید کرده‌اند!‌

صفحه اول روزنامه‌های ۸ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۸ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۸ خرداد ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها