امروز

سه شنبه, ۳ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۵:۲۶ بعد از ظهر


وب سایت فارنت – محمد کاملان: شرکت‌ کره‌ای سامسونگ در دهه‌‌ اخیر، پیشرفت‌های زیادی داشته است و کارشناسان بر این باورند که شرکت سامسونگ بیش از اندازه بزرگ شده است، با این حساب شاید شرکت سامسونگ شاید به دو بخش مجزا تجزیه شود.

بنابه گزارش‌های جدیدی که در کره‌ منتشر شده است، شرکت آمریکایی اِلیوت مَنِیج‌مِنت (Elliott Management)، به سامسونگ پیشنهاد داده است تا شرکت سامسونگ الکترونیکز به دو قسمت مجزا تقسیم شود.

 

شرکت سامسونگ تجزیه می شود! 
جداسازی سامسونگ به بنیانگذاران این شرکت که خانواده لی هستند اجازه می‌دهد تا با فراغ بال بیشتری به گسترش واحد تولید گوشی‌های همراه هوشمند سامسونگ که در حال حاضر به عنوان گل سرسبد واحد‌های سامسونگ به حساب می‌آید بپردازند.

از قرار معلوم الیوت منیج‌منت حدود یک ماهی می‌شود که برای افزایش سهام سامسونگ پیشنهاد جداسازی را به سامسونگ داده است، این‌گونه که پیداست هیئت مدیره سامسونگ نیز به این پیشنهاد روی خوش نشان داده‌اند و قرار است اواسط همین هفته جلسه‌ای را در این خصوص تشکیل دهند.

سامسونگ تاکنون پیامی در خصوص تصمیم این شرکت برای جداسازی منتشر نکرده است. انتظار می‌رود سامسونگ به واحدی عملیاتی و واحدی برای پیشبرد اهداف مالیکن سامسونگ تقسیم شود. در این فرآیند، مبلغ ۲۶ میلیارد دلار به واحد‌های تقسیم شده اختصاص می‌یابد و قرار است حداقل ۷۵ درصد وجه سهام سرمایه‌گذاران به آنها داده شود. مدیران مستقلی نیز برای واحد‌های واحد‌های مختلف سامسونگ انتخاب خواهد شد.

در حال حاضر خانواده لی، یا گروه شرکت‌های سامسونگ در خصوص این خبر، سخنی به میان نیاورده‌اند اما کاملا مشخص است از زمانی که جی‌وای‌لی، جانشین پدرش شد و  پاتریارچ لی کو هین، زمین‌گیر شد، سامسونگ به سمت تجزیه و جداسازی پیش می‌رود. حدود یک سال پیش نیز شاهد فروش اموال غیر حساس سامسونگ در واحدی که جی‌وای‌لی و دو خواهرش مدیریت می‌کردند بودیم.

سامسونگ الکترونیکز در حال حاضر سخنی در خصوص جزئیات تجزیه سامسونگ به میان نیاورده است، اما بنا به صحبت‌هایی که منتشر شده است، این فرآیند روال منطقی را در پیش خواهد گرفت.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

طرح دستگیری سارقان تهران
دستگیری ۱۱۳ زورگیر و سارق پایتخت
آغاز جشن های دهه کرامت در قم

کنایه رضا رشیدپور به سن بالای برخی مدیران اجرایی + فیلم
بیک‌زاده:‌جلوی نقل و انتقالات استقلال را می‌گیرم
راننده کامیون عصبانی سرنشینان یک اتوبوس را به کام مرگ کشاند + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۳ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۳ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۳ مرداد ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها