امروز

سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۵

  ساعت

۲۲:۵۰ بعد از ظهر


به گزارش خبرنگار اخبار جهان در جبهه حلب،‌ نیروهای ارتش سوریه همچنان به عملیات نظامی خود در محله‌های شرقی ادامه می‌دهند، عملیاتی که از محور منطقه هنانو آغاز شد و تا کنون موفق شده‌اند ۱۴ محله(شامل هنانو، الصاخور، بستان الباشا، الحیدریة، الشیخ خضر، بعیدین، جبل بدرو، الهُلک، سلیمان الحلبی، الأرض الحمرا، الشیخ فارس، الإنذارات، السکن الشبابی و البحوث العلمیة) در شرق را از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کنند.

ارتش سوریه در عمق محله‌های شرقی پیشروی کرده تا به منطقه الشیخ خضر در شرق اداره آب و فاضلاب برسد و با ورودش به این منطقه، پیشروی به سمت محله‌های الشعار و القاطرجی آسان می‌شود. ارتش سوریه هنگام ورود به منطقه الشیخ خضر به مقر گروه‌های وابسته به جبهه النصره و مقادیر زیادی سلاح‌هایی که گروه‌های تروریستی هنگام فرار به عمق محله‌های شرقی به جا گذاشتند،‌دست یافت و ساکنان این منطقه(آزاد شده در شرق حلب) به محض ورود نیروهای ارتش،‌به ابراز شادمانی پرداخته و اشک‌های شوق بر صورت‌های آنها سرازیر شد.

یک شهروند سوری با نشان دادن مقر گروه‌های تروریستی مسلح در منطقه «الشیخ خضر» می‌گوید: اینجا مقر ابوالفداء( از سرکردگان گروه تروریستی احرارالشام) بود، آنها(تروریست‌‌ها) در این مکان کپسول‌های گازی انفجاری و گلوله‌های خمپاره قرار می‌دادند و هر چیزی که وارد این منطقه می‌شد،‌در این مقر قرار می‌گرفت.

شهروندان سوری هنگام دیدن نیروهای ارتش سوریه به ابراز شادمانی می‌پردازند.

یکی از این شهروندان می‌گوید همینجا بر روی صندلی نشسته بودم که روز گذشته جوانان(ارتش) آمدند،‌یکی از آنها به من گفت : حاجی برخیز و با ما بیا .دقت که کردم، دیدم پرچم سوریه روی لباسش(یونیفورم نظامی) حک شده، آنگاه به او گفت : خداوند ارتش را زنده و پاینده بدارد. احساس کردم گویی دنیا را به من داده‌اند، خیلی خوشحال شدم، گویی کابوسی در سینه‌ام بود که (با آمدن نیروهای ارتش) رخت بربست.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

دیدار تیم های فوتبال صبای قم و پیکان
دیدار تیم های فوتبال صبا و پیکان در قم
دیدار تیم های فوتبال تراکتور سازی تبریز و صنعت نفت آبادان

یک ایرباس در یک سالگی برجام!
روایت فاتحان «حلب» از جنگ‌های چریکی
فیلم/ دشمن خونی ما کیست؟

صفحه اول روزنامه‌های انگلیسی ۲۸ دی ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های عربی ۲۸ دی ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های ۲۸ دی ۹۵

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها