امروز

چهارشنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۳:۵۶ بعد از ظهرسید مهدی سجادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی اخبار جهان با اشاره به ضرورت ارتقاء دانش مدیریت در حوزه دارویی اظهار داشت: جاری شدن قواعد اقتصادی در زنجیره دانش مدیریت در حوزه دارو، پیش شرط اصلی برای کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری است
دبیر انجمن داروسازان ایران ادامه داد: دنیا به این نتیجه رسیده که دولت ها، باید وقت و انرژی خود را صرف حوزه های سیاستگذاری و نظارت کنند و اجرای امور را به فعالان بخش خصوصی واگذار کنند تا در سایه رقابت، کیفیت خلق شود ولی متاسفانه در ایران علی رغم همه شعار ها و همه اسناد بالادستی، شاهد آن هستیم که مدیران دولتی چندان رغبتی به واگذاری صندلی ها ندارند.
سجادی اضافه کرد: اگر بخش خصوصی در حوزه دارو کوچک و ضعیف باقی بماند، باید منتظر جذب سالیانه بیش از یک هزار فارغ التحصیل رشته داروسازی در صندلی های دولتی باشیم و این به معنای غلتیدن صنعت دارو در یک دور باطل است.
وی ادامه داد: اگر پیش بینی های لازم در خصوص آینده شغلی داروسازان به صورت مدبرانه و آینده پژوهانه صورت نگیرد و بخش دولتی حاضر به خالی کردن جا برای بخش خصوصی نشود، این موضوع به وضوح می تواند به کاهش رشد علمی، صنعتی و خدماتی در حوزه دارویی منجر شود.
به گفته سجادی: تولید ۹۵درصدی دارو در داخل کشور، واقعا جای افتخار و تحسین دارد ولی نباید به این موضع غره شویم. دنیا در حال تغییر و توسعه است و الزاما همان فرمول هایی که در دهه های پیش، موفقیت آفرین بوده است، نمی تواند در دهه های آتی هم پابرجا باشد.
وی اضافه کرد: دولت باید با محدودسازی داروخانه های دولتی، گردش مالی حوزه دارویی را به سمت بخش خصوصی سوق دهد و اجازه دهد داروسازان به معنای واقعی در قامت یک فعال اقتصادی در بخش خصوصی فعالیت کنند، نه اینکه آینده شغلی داروسازان را صرفا به عنوان یک حقوق بگیر ترسیم کند.
سجادی با اشاره به برنامه ششم توسعه تصریح کرد: باید برنامه های روشنی برای فرصت سازی های نوین برای اشتغال داروسازان در کشور در قالب طرح های دانش بنیان تدوین شود ودولت، بی جهت از گسترده شدن فعالیت بخش خصوصی هراس نداشته باشد.
وی درپایان ضمن تشریح مخاطرات سایه اندازی هویت دولتی بر اقتصاد دارو تاکید کرد: اقتصاد دارو، تا زمانی که در سیطره نگاه دولتی است، نمی تواند نگاه خود را مبتنی بر اقتصاد مقاومتی بداند.

انتهای پیام//

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

دیدار تیم‌های والیبال بانک سرمایه و پیکان
گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)
دیدار تیم‌های والیبال شهرداری ارومیه و سارویه ساری

گزیده خبر ۲۰:۳۰ مورخ ۲۶مهرماه ۹۶ + فیلم
صالحی: علت برآشفتگی دشمن دستاوردهای ماست
پاسخ مخابرات به گزارش امدادخودرو + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های ۲۶ مهر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲۶ مهر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲۶ مهر ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها