امروز

شنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۱:۱۲ قبل از ظهرنایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: اتفاق اخیر در نشست اوپک هم بر اقتصاد کشور و بودجه اثر می‌گذارد و هم موجب افزایش درآمدهای نفتی در بودجه سنواتی می‌شود.

علی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی اخبار جهان با تاکید بر اینکه نتایج حاصل از نشست اخیر اوپک در اقتصاد ایران و جهان اثر گذار است گفت:‌ این اتفاق در سبد اقتصاد دنیا اثر خود را خواهد گذاشت و شاهد افزایش قیمت نفت در ماه‌های آتی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی  می‌شود اگر این روال ادامه پیدا کند در قیمت نفت بشکه‌ای ۶۰ دلار را شاهد خواهیم بود.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: از طرف دیگر این مساله ضمن اثرگذاری بر بودجه ، موجب افزایش درآمدهای فنتی در بودجه سنواتی خواهد شد.

نماینده مردم قائم شهر در مجلس در ادامه یاد آور شد : به نظر می‌رسد سازمان اوپک با توجه به تجربه‌های تلخ و شیرینی که داشته در بحث تصمیم‌سازی به عقلانیت نزدیک شده و تصمیماتی که می‌گیرد در جهت حفظ منافع ملی کشورهای تولید کننده است.

وی اظهار کرد:‌ به تعبیر دیگر ریل گذاری تصمیم گیری اوپک از صبغه سیاسی در حال فاصله گرفتن است و اوپک در چارچوب منافع حاصله و روابط موجود اقدام می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس همچنین بیان کرد: با توجه به تلاش دولت و مجموعه وزارت نفت در اوپک اقدام خوبی رقم خورد و به ایران اجازه داده شد ۹۰ هزار بشکه در روز تولید خود را افزایش دهد و این یکی از نکات مثبتی بود که اعضای اوپک آن را پذیرفتند.

ادیانی در ادامه به اشاره به وابستگی بودجه به نفت گفت: بخش قابل توجهی از بودجه کشور وابسته به نفت است و به نوعی اقتصاد و بودجه ما نفتی است البته این حرکت جدید اوپک در افزایش درآمدهای نفتی ما نقش خواهد داشت.

وی در پایان اظهار کرد: از طرف دیگر شاهد بی رونق شدن نقش عربستان و میدان داری آن دراوپک هستیم و این مساله نشان می‌دهد که کشورهای تولید کننده باید در چارچوب منافع مردم و مصرف کننده عمل کنند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران – ۴
حضور شخصیت ها در راهپیمایی روز جهانی قدس
راهپیمایی روز قدس – استانها (۳)

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۲ تیر ۹۶ + فیلم
حمایت ما از مقاومت صدقه نیست /هزینه امنیت ملی است
زمینی که بر سر دوراهی کاربری مانده + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۱ تیر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۱ تیر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۱ تیر ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها