امروز

شنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۲:۱۶ قبل از ظهرظفر افشون در گفت و گو با اخبار جهان اظهار داشت: صندوق های پژوهش و فناوری از سویی در راستای حمایت از تولید و از سوی دیگر به منظور تجاری سازی فناوری، تشکیل می شود که طبق ارزیابی ها ایجاد این صندوق در استان مرکزی تاثیر مثبت فراوانی خواهد داشت که باید هر چه سریعتر و با جدیت پیگیری شود.

وی افزود: ارائه خدمات مالی و تسهیلاتی به بخش تولید، ارائه خدمات ضمانت نامه ای برای اجرای طرح های پژوهشی، فناوری، نوآوری و تجاری سازی نتایج پژوهش ها، مشارکت و سرمایه گذاری در ایجاد، توسعه، راهبری و توانمندسازی شرکت های پژوهشی و فناوری و دانش بنیان، ازجمله موضوعاتی است که این صندوق ها در رابطه با آن فعالیت می کنند.

افشون گفت: دولت هم سهم مشخصی در این صندوق ها دارد و حمایت های مورد نیاز از سرمایه گذارانی که اقدام به تاسیس این صندوق می کنند را انجام می دهد.

ایجاد ارتباط بین دانشگاه  وصنعت به منظور تجاری سازی فناوری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی با اشاره به تشکیل دومین جلسه سال جاری شورای هماهنگی «فن بازار» منطقه ای استان مرکزی بیان کرد: قراردادهایی در قالب فن بازار و تجاری سازی فناوری در استان منعقد شده است.

وی ادامه داد: مقرر شده دانشگاه های استان مرکزی فناوری های جدید خود را به فن بازار ارائه کنند و متقابلا فن بازار نیز نیازهای صنایع استان به فناوری های مختلف را در اختیار دانشگاه ها بگذارد تا در زمینه این نیازها، از سوی مراکز علمی استان، تحقیق و پژوهش انجام شود.

افشون در رابطه با ماهیت و هدف فن بازار تصریح کرد: فن بازار به معنای بازار فناوری، یعنی محلی برای مبادلات تکنولوژی بوده و همان طور که بازار مسکن محل مبادله مسکن است و بنگاه‌ های معاملات مسکن واسطه‌ های اطلاعاتی و حقوقی آن هستند، در بازار فناوری نیز فن‌ بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات فناوری به عرضه‌کنندگان، متقاضیان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران دارد.

وی خاطرنشان ساخت: جای تردید نیست که اقتصاد دانش بنیان امروز پیش شرط تحقق اقتصاد مقاومتی است، بنابراین باید مسیری را پیش بگیریم که تولید فناوری در استان هدفمند شود و این فناوری ها در صنعت کاربرد داشته باشند.

۵۱۴واحد صنعتی استان ۳۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای رفع موانع تولید در استان و اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۳۵۰میلیارد تومان تسهیلات رونق به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در استان مرکزی پرداخت شده است.

افشون بیان کرد: رقم تسهیلات اعطایی به این واحدها در مجموع سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است و صنایع و واحدهای مشمول دریافت تسهیلات رونق تولید در استان بیشتر از حوزه های صنایع فلزی، غذایی، لوازم خانگی و شیمیایی بوده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری یک هزار و ۵۴۵ واحد تولیدی در نقاط مختلف استان مرکزی برای دریافت تسهیلات رونق تولید در سایت بهین یاب سازمان صنعت، معدن و تجارت نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۹۵۹ واحد به بانک های عامل معرفی و تاکنون ۵۱۴ واحد از این تسهیلات بهره مند شدند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب، سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام گذاری شده، ما نیز تلاش داریم حتی الامکان شرایطی را ایجاد کنیم که از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری شود و مشکلات این واحدها کاهش یابد تا به رونق مجدد برسند.

جلب مساعدت دستگاه های خدماتی و بانک ها با واحدهای صنعتی بدهکار

افشون ادامه داد: سعی بر آن داریم میان دستگاه های خدماتی آب، برق و گاز و همچنین تامین اجتماعی و بانک ها، فضای همکاری و مساعدت با واحدهای صنعتی بدهکار به این دستگاه ها ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: واحدهای صنعتی نیمه فعال و مشکل دار استان از شرایط موجود که در رابطه با بدهی های آنها مهلت داده می شود، باید بهره گرفته و در مسیر رونق گام بردارند تا بتوانند حیات مجدد یافته و ظرفیت های تولید خود را افزایش دهند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

چهارم فروردین ، تهران ، خیابان کارگر جنوبی
تصادف زنجیره ای در محور مشهد نیشابور‎
هوای بارانی تهران

در پنجمین روز نام نویسی انتخابات شوراها چند نفر ثبت نام کردند؟
چرا کسی پیام نوروزی ترامپ را باور نمی‌کند؟
زیرگرفتن مجرم فراری توسط ماشین پلیس + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های ۲۷ اسفند ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های ۲۶ اسفند ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲۶ اسفند ۹۵

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها