امروز

سه شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۶:۰۹ قبل از ظهربه گزارش به گزارش اخبار جهان به نقل از فلسطین الیوم، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه مصونیت پارلمانی ۵ نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین را لغو کرد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع مطلع در تشکیلات خودگردان فلسطین گزارش داد که این اقدام در راستای زمینه سازی برای تحقیق از این ۵ نماینده فلسطینی درباره اختلاس و تجارت اسلحه صورت گرفته است.

این منابع که خواستند نامشان فاش نشود اعلام کردند نمایندگانی که این تصمیم در مورد آنها اتخاذ شده است درباره اختلاس و تجارت اسلحه مورد بازجویی قرار خواهند گرفت.

پنج نماینده فلسطینی مذکور «محمد دحلان» نماینده کنارگذاشته شده فتح و همچنین جمال الطیراوی، شامی الشامی، نجات ابوبکر و ناصر جمعه همگی از اعضای جنبش فتح هستند.

یک منبع بلندپایه در مجلس قانونگذاری فلسطین اعلام کرد که این موضوع کاملا با اختلافات بین محمود عباس و «محمد دحلان» که در پی اختلاف با عباس از جنبش فتح کنار گذاشته شد، ارتباط دارد.

از جمله افراد برجسته دیگر که مصونیت وی لغو شده است جمال الطیراوی است که در اعتراض به شیوه انتخاب اعضای کنگره هفتم جنبش فتح در این کنگره شرکت نکرد. کنگره هفتم جنبش فتح اخیرا برگزار گردید.

گفتنی است که دادگاه عالی قانون اساسی اخیرا حق لغو مصونیت پارلمانی نمایندگان مجلس قانونگذاری فلسطین را به محمود عباس اعطا کرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده محمد رونقی
به مناسبت شهادت حضرت امام جواد(ع) – کاظمین
وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده جمشید آقاجانی

چرا برخی ویتامین ها جذب بدن نمی شود؟
اگر دادگاه سران فتنه برگزار شود
معضل اسکان همراهان بیمار در بیمارستان کودکان تهران + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۳۰ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۳۰ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۳۰ مرداد ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها