امروز

سه شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۶:۲۰ قبل از ظهر
سلطانی‌فر: شخصیت فوتبال نیاز به بازسازی دارد/ راه ندادن دوربین‌ها به استادیوم در شأن فوتبال نیست


ورزش > مدیریت ورزش – وزیر ورزش و جوانان گفت: مباحث گسترده فساد و دعواهاى مدیریتى و حواشى بى‌پایان به شدت به شخصیت و وجهه فرهنگى فوتبال صدمه زده است و این وضع باید اصلاح شود.

به گزارش تسنیم، مسعود سلطانی‌فر در نشست با هئیت رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فوتبال مایه وحدت ملى است و شما نماد آن را در شادى جوانان و مردم هنگام صعود تیم ملى به جام جهانى مشاهده می‌کنید. به برکت جمهورى اسلامى، جوانان ایران در کنار پیشرفت‌هاى بزرگ هسته‌اى، نانو تکنولوژى و المپیادهاى علمى و بسیاری از رشته های مختلف در ورزش و هنر هم سرآمد جهانى هستند.
وی افزود: به نظر من هویت و شخصیت فوتبال نیاز به بازسازى مجدد دارد. به نظرم مباحث گسترده فساد و دعواهاى مدیریتى و حواشى بى‌پایان به شدت به شخصیت و وجهه فرهنگى فوتبال صدمه زده است. باید این وضع اصلاح شود. نباید اجازه دهیم تعدادى ورزشکار خاص و محدود و برخى تماشاگرنما فضاى فوتبال ما را مخدوش کنند.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: موضوع حق پخش را باید به‌صورت برد – برد با صداو سیما دنبال کنیم. راه ندادن دوربین‌ها به استادیوم در شأن ورزش و فوتبال و مردم نیست. این حق مردم و جوانان است که بتوانند بازى‌هاى مورد نظر خود را نگاه کنند. در یکى دو نوبت با علی عسگرى رئیس سازمان صدا و سیما صحبت کردم و امیدوارم به راهکار مناسبى برسیم و با رعایت منافع صدا وسیما، منافع فوتبال و ورزش هم حفظ شود.
سلطانی‌فر عنوان کرد: فوتبال یک صنعت بزرگ است. وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال باید سازوکار این موضوع را ایجاد کنند. اطلاع دارم فدراسیون برنامه استراتژیک بازاریابی را تهیه کرده است و امیدوارم به‌زودى جنبه اجرایى پیدا کند. در هر صورت کاهش دخالت دولت و افزایش حمایت و نظارت از بخش خصوصى و باشگاه‌ها سیاست جدى ما خواهد بود.
وی گفت: کشور ما از هر جهت توان میزبانى بازی‌هاى بزرگ را دارد. این موضوع نمادى از ثبات ، آرامش و اقتدار و امنیت جمهورى اسلامى است و پیام‌هاى خوب حتى سیاسى برای دنیا دارد و حداقل آن براى کشور بالا بردن استانداردهاى فنى و زیرساختى است.
وزیر ورزش و جوانان در پایان تصریح کرد: به نظرم فوتبال و ورزش کشور نیازمند یک موزه است. جام‌هاى استقلال و پرسپولیس از جام تخت جمشید تا امروز کجاست و چگونه نگهدارى مى‌شوند؟ این موزه هم جمع‌آورى هویت و افتخارات ملى و هم فرصت خوبى براى انتقال فرهنگى و نسلى این افتخارات و اسناد است.
۴۳ ۴۳

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده محمد رونقی
به مناسبت شهادت حضرت امام جواد(ع) – کاظمین
وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده جمشید آقاجانی

چرا برخی ویتامین ها جذب بدن نمی شود؟
اگر دادگاه سران فتنه برگزار شود
معضل اسکان همراهان بیمار در بیمارستان کودکان تهران + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۳۰ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۳۰ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۳۰ مرداد ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها