امروز

دوشنبه, ۲ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۵:۱۳ بعد از ظهر


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: علت اینکه عدد رشد اقتصادی کشور با زندگی مردم تطبیق ندارد آن است که این رشد بر اساس یک موضوع بادآورده‌ای رخ داده و گذری است.

به گزارش تسنیم، محسن رضایی اخبار جهان در دیدار با جمعی از پیشکسوتان سپاه یزد با گرامیداشت یوم‌الله نهم دی اظهار داشت: دشمنان از ابتدای انقلاب تاکنون در حال جنگ با ایران هستند و به نظر می‌رسد این شکست‌های که به آنها تحمیل شده کافی است که سر عقل بیایند و از دشمنی با ایران کوتاه بیایند.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود طبق آیه قرآن کریم دشمنان دست از دشمنی بر نمی‌دارند مگر اینکه یا ما از حقانیت دست بکشیم که هیچ زمانی این کار را نمی‌کنیم و ان‌شاءالله همیشه در برابر آنها ایستادگی می‌کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: نهم دی روز بزرگی است و بعد از ۸ تا ۹ ماه که وضعیت کشور در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد، فتنه را نابود کرد.

رضایی بیان کرد: راه‌هایی وجود داشت که یا اصلا فتنه به وجود نمی‌آمد و یا اینکه در نطفه خفه می‌شد که متاسفانه اصلا این راه‌ها اجرایی نشد.

وی با اشاره به اینکه عدم اجرای این راه‌ها سبب به وجود آمدن فتنه‌ای شد که هزینه‌های بسیاری برای ایران وجود داشت، گفت: حماسه نهم دی ماه درس بزرگی را برای آیندگان در تاریخ به جا گذاشت و آن عبور مردم از خواص و نقش‌آفرینی ملت ایران بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه مهمترین نقش در خنثی شدن و برچیده شدن این فتنه را مقام معظم رهبری بر عهده داشت، گفت: خود رهبر انقلاب بزرگترین امتحان را در این حادثه با موفقیت پس داد و انقلاب را به خوبی و با الطاف خداوند و حضرت ولی عصر(عج) به راه درست هدایت کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کشور ما الان پیشرفت‌های بسیاری دارد و در امنیت و دفاع خیلی جلو رفتیم به گونه‌ای که مستشاران ما در سوریه حضور دارند و موفقیت‌های آنها را به وضوح مشاهده می‌کنیم.

رضایی با بیان اینکه حضور ایران در لبنان، عراق، یمن و نقاط دیگر منطقه احساس می‌شود، گفت: ما در دفاع و امنیت این پیشرفت‌ها را کسب کردیم ولی چرا در اقتصاد، خودرو، اشتغال و معیشت مردم عقب هستیم؟

وی بیان کرد: این عقب ماندگی‌ها به دلیل این است که برخی نمی‌گذارند سیاست‌های مقام معظم رهبری در این حوزه‌ها پیگیری شود و نیروهای انقلاب وارد شوند وگرنه اگر این اتفاق می‌افتاد نمی‌گذاشتند این مشکلات در کشور ایجاد شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز متاسفانه در اداره کشور از موضع خودخواهی و تکبر استفاده می‌شود و تواضع و فروتنی وجود ندارد، متاسفانه آغوش بازی نیست که از توانمندی نیروهای مختلف استفاده شود.

رضایی خاطرنشان کرد: یک قدم بالاتر از مشارکت‌پذیری، مشارکت جویی است به این معنی که ما به سراغ افراد توانمند می‌رویم و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در مشارکت‌پذیری هم مشکل داریم، گفت: وقتی که این مشکلات باشد بخش زیادی از شایستگان و توانمندان کنار گذاشته می‌شوند و در حل مشکلات اقتصادی کشور از آنها استفاده نمی‌شود، موضوعی که در امنیت و دفاع کشور نبود ولی در اقتصاد و اشتغال به میزان زیادی دیده می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام‌ خاطرنشان کرد: اگر می‌گوییم نیروهای انقلاب وارد عرصه مدیریت کشور شوند به این معنی نیست که دنبال سهم خواهی هستند بلکه ۴۰ سال است که اقتصاد کشور را افراد دیگر نتوانسته‌اند درست کنند، یا اینکه سیاست‌های انقلابی را وارد اقتصاد کنند و یا اینکه کنار بروند تا نیروهای انقلابی وارد عرصه شوند و مشکلات اقتصادی کشور را همچون مشکلات دفاعی و امنیتی برطرف کنند.

رضایی تصریح کرد: گناه بزرگتر این است، کسانی که دستور مقام معظم رهبری را عمل نمی‌کنند، مشکلات را به گردن نظام می‌اندازند و می‌گویند نظام نمی‌گذارد ما کار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: می‌گویند چرا نظام نمی‌گذارد ما با آمریکا ارتباط برقرار کنیم، قطعا این اجازه را به آنها نمی‌دهیم، رهبری وقتی می‌گوید به آمریکا اعتماد نکنید برای این است که از آسمان آنها فقط آتش نازل می‌شود، رهبری می‌خواهد مسئولان ایران به سرنوشت مرسی و اردوغان دچار نشوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بی‌اعتمادی ایران به آمریکا گفت: در زمان گروگان‌ها، زمان دولت سازندگی و زمان دولت اصلاحات و در برجام آمریکایی‌ها تست شدند و مذاکرات سنگینی با آنها انجام شد ولی در چهارمین مرتبه هم آنها کلک بزرگی زدند.

رضایی کلکی که در برجام آمریکایی‌ها زدند را “مکتوب علنی و تهدید پشت پرده” دانست و گفت: در روی کاغذ می‌نویسند که تحریم برداشته می‌شود ولی از طرف دیگر بانکهای جهانی را تهدید می‌کنند که عواقب ارتباط با ایران را خودشان باید پس دهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: ۴۰ سال است که این آقایان امروز و فردا می‌کنند و اقتصاد کشور را معطل خود کرده‌اند، قطعا زمانی که ما روی پای خودمان بایستیم آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند کنار بیایند و راه را برای ما باز کنند.

رضایی افزود: این عقب ماندگی‌ها در جامعه ما وجود دارد ولی گناه نابخشودنی این است که این عقب ماندگی‌ها را به گردن امام و رهبری می‌اندازند و می‌گویند ما می‌خواهیم مشکلات را حل کنیم ولی نگذاشتند.

وی افزود: مگر همین‌ها نمی‌خواستند مشکل هسته‌ای را رفع کنند، پس چرا نشد، رهبری هم که حمایت کامل در ارتباط با این پرونده انجام دادند ولی اقدامات آنها نتیجه بخش نبود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امروز یک مرتبه دیگر نیاز داریم که ارزش‌های انقلاب را وارد کشور کنیم و راه انقلاب را در اقتصاد، صنعت، کشاورزی، شهرسازی و موارد مختلف دیگر باز کنیم و نیروهای انقلابی را وارد صحنه کنیم.

رضایی ادامه داد: معطل آمریکا و استکبار شدن هیچ نتیجه‌ای غیر از معطل شدن برای این کشور ندارد و در طول این ۴۰ سال هم ما به مراتب نتیجه این معطل ماندن را دیده‌ایم.

وی بیان کرد: امروز هیچ راه حلی برای تحول در اجراییات کشور نمی‌بینم جز اینکه همان روحیات و تفکرات بیاید و در زمینه اقتصاد و اداره کشور فعال شود.

رضایی با اشاره به اینکه برای انتخابات ریاست جمهوری به هیچ وجه هیچ قصدی ندارم و پا جلو نمی‌گذارم، گفت: وقتی دیدم اقتدار نظام در داخل و سوریه و عراق و جاهای دیگر مورد تهدید قرار گرفته بهترین کار را این دیدم که وارد سپاه شده و در کنار رهبر انقلاب قرار گرفته و شعار لبیک یا خامنه‌ای(مدظله العالی) سر دهم.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی و اینکه فشار به مردم این قدر در جامعه زیاد است واقعا ناراحت کننده است و باید نسبت به رفع آن اقدامات لازم انجام شود، گفت: تهدیدات دیگری هم از جمله بحران آب و کویر و محیط زیست ما را تهدید می‌کند و باید در زمینه عبور از این تهدیدها از نیروهای توانمند، جوان و انقلابی استفاده لازم را ببریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عیب محاکمه نشدن سران فتنه مشخص نشدن بسیاری از مسائل و واقعیت‌ها برای مردم دانست و گفت: من هم از آقای لاریجانی این موضوع را خواستم و ایشان گفتند پرونده هنوز باز است، احتمال قوی می‌دهم که ملاحظاتی در این زمینه وجود دارد.

رضایی با بیان اینکه سران فتنه باید محاکمه شوند، گفت: من هم طرفدار این هستم که محاکمه سران فتنه انجام شود و درسی در تاریخ به وجود آید که دیگر چنین کاری را انجام ندهند.

وی در ارتباط با آمار رشد اقتصادی که دولت بیان می‌کند و عدم تطبیق آن با زندگی مردم، گفت: بانک مرکزی رشد اقتصادی را ۴٫۷ درصد عنوان کرده و مرکز آمار رشد اقتصادی کشور را ۶٫۴ اعلام کرده که نزدیک‌تر است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مسئله دوم این است که وقتی فروش نفت را از این رشد کم می‌کنیم، به ۴ درصد می‌رسیم به علاوه اینکه این ۴ درصد هم با رشدهای واقعی که در دنیا مد نظر قرار می‌گیرد تفاوت‌هایی دارد.

رضایی افزود: تفاوت این است که وقتی در دنیا از رشد صحبت بیان می‌شود دو علامت دارد که شامل افزایش سرمایه‌گذاری و کاهش بیکاری است که ما این دو علامت را در جامعه نمی‌بینیم.

وی خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه امسال سرمایه‌گذاری خاصی صورت نگرفته و خود دولت هم می‌گوید بیکاری داریم، اساس این که رشد ایجاد شده یک موضوع بادآورده‌ای است که به دلیل افزایش قیمت نفت است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: علت اینکه این عدد با زندگی مردم تطبیق ندارد به دلیل همین است که این رشد بر اساس یک موضوع بادآورده‌ای رخ داده و گذری است، رشد اقتصادی زمانی که به واسطه رونق در صنایع و تولید و افزایش آمار اشتغال رخ دهد، مشکلات مردم را رفع می‌کند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مراسم امضای تفاهم نامه سازمان نهضت سوادآموزی با کمیته امداد امام خمینی (ره)
آئین رونمایی از ۲۰۰ دستگاه موتورلانس
مراسم رونمایی از ۲۰۰ دستگاه موتورلانس

سفارت اسرائیل در ترکیه بسته شد
دستگیری داعشی‌ها با لباس زنانه + فیلم
آموزش هکسره در برنامه خندوانه + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۲ مرداد ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها