امروز

پنج شنبه, ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۱:۲۹ قبل از ظهر


قیمت هر بشکه نفت برنت امروز ۲۶ سنت کاهش یافت و به ۵۶ دلار و ۸۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز ۲۹ سنت کاهش داشت و به ۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

قیمت نفت جهانی کاهش یافتاخبار جهانخبر افزایش صادرات نفت ایران و افزایش فعالیت های حفاری نفت در آمریکا برای دهمین هفته متوالی موجب شد تا قیمت نفت امروز با کاهش مواجه شود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز ۲۶ سنت کاهش یافت و به ۵۶ دلار و ۸۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز ۲۹ سنت کاهش داشت و به ۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

تجار گفتند، کاهش قیمت ها ناشی از افزایش صادرات نفت ایران بوده است. این افزایش در شرایطی اتفاق می افتد که دیگر اعضای اوپک در تلاش برای کاستن از مازاد عرضه جهانی نفت، در حال کاهش تولید خود هستند. ایران به همراه لیبی و نیجریه از کاهش تولید معاف شده است.
به گفته منابع صنعتی، ایران با استفاده از معافیت از توافق کاهش تولید اوپک بیش از ۱۳ میلیون بشکه نفت ذخیره شده خود بر روی دریا را فروخته است.

بر اساس آمارهای موسسه تامسون رویترز، مقدار نفت ذخیره شده ایران بر روی دریا از ۲۹٫۶ میلیون بشکه در ابتدای ماه اکتبر به ۱۶٫۴ میلیون بشکه رسیده است. البته افزایش صادرات نفت ایران تنها عامل افت قیمت ها نبوده است.

شرکت های انرژی آمریکایی هفته گذشته برای دهمین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری خود را افزایش دادند و بدین ترتیب روند از سر گیری فعالیت های شرکت های شیل وارد نهمین ماه خود شد. این افزایش فعالیت ها پس از رشد قیمت جهانی نفت آغاز شده است.

بر اساس آمارهای موسسه بیکرهاگز، شرکت های حفاری در هفته منتهی به ۶ ژانویه، ۴ سکوی حفاری را اضافه کردند و تعداد کل سکوهای فعال را به ۵۲۹ سکو رساندند که بیشترین تعداد از دسامبر ۲۰۱۵ تاکنون است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ششمین روز سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر
همایش حامیان رئیسی
مراسم یکصدمین سالگرد کشتار ارامنه در کلیسا وانک اصفهان

نقاشی‌های شنی زیبا درون بطری + فیلم
طلایی: تایید صلاحیت شدم
ماجرای تعطیلی کارخانه‌های نام آشنا چیست؟ + صوت

صفحه اول روزنامه‌های ۷ اردیبهشت ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۷ اردیبهشت ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۷ اردیبهشت ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها