امروز

سه شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۶:۱۶ قبل از ظهر


به گزارش سرویس سیاسی اخبار جهان، پایگاه آمریکایی “هافینگتون پست” (Huffington Post) ضمن انتشار یک نامه سرگشاده به دونالد ترامپ، تحت عنوان “نامه ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب، در رابطه با تسیلحات هسته ای و زمستان هسته ای”، خواستار محدود سازی زرادخانه هسته ای این کشور شده است.

این نامه توسط “آلن روباک” استاد دانشگاه روتگرز که در مورد اثرات احتمالی یک نبرد هسته ای بر روری محیط زیست تحقیق می کند، نوشته شده است.


در این نامه می خوانیم:

««آقای ترامپ، رئیس جمهور منتخب عزیز؛

شما به زودی کنترل زرادخانه هسته ای ایالات متحده را در دست خواهید گرفت. هر زمان که این زرادخانه مورد استفاده قرار گیرد، می تواند تمامی مردم آمریکا و همچنین هر بشری که روی زمین وجود دارد را از بین ببرد؛ چرا که هوای بسیار سرد و کاهش نور خورشید – که می‌تواند ماه‌ها و سال‌ها به درازا بکشد – از پیامدهای محتمل و پیش‌بینی‌ شده یک جنگ هسته‌ای هستند و استفاده از سلاح‌های هسته‌ای می تواند منجر به وقوع زمستان هسته‌ای شود.

 

شما اکنون این قدرت را دارید که از وقوع چنین فاجعه ای برای همیشه جلوگیری کنید و این کار با محدودسازی سریع زرادخانه هسته ای آمریکا مقدور است؛ اقدامی که موجب حفظ صدها میلیارد دلار از درآمدهای ایالات متحده خواهد شد. شما با این اقدام، لایق دریافت جایزه صلح نوبل خواهید بود. لطفا به این حقایق دقت کنید؛


۱٫ در حال حاضر، ۱۵٫۳۵۰ بمب هسته ای بر روی کره زمین وجود دارد (که ۷٫۳۰۰ بمب در اختیار روسیه و ۷٫۰۰۰ بمب در اختیار آمریکا قرار داد و ۷ کشور هسته ای دیگر نیز به ترتیب فرانسه با ۳۰۰ بمب هسته ای، چین با ۲۶۰ بمب، انگلیس ۲۱۵، پاکستان ۱۳۰، هند ۱۲۰، اسرائیل ۸۰ و کره شمالی نیز ۱۰ بمب هسته ای در اختیار دارد.

 

پرزیدنت اوباما و دیمیتری مدودوف در سال ۲۰۱۰ توافقی تحت عنوان “شروع مجدد” را برای کاهش کلاهک های هسته ای آمریکا و روسیه به ۲٫۰۰۰ کلاهک هسته ای در هر کشور امضا کردند اما ذخایر تسلیحات هسته ای دو کشور در نهایت کاهش نیافت.


ایالات متحده اکنون برنامه مدرن سازی زرادخانه تسلیحات هسته ای خود را آغاز کرده است که ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار (یک تریلیون) طی ۳۰ سال آینده هزینه خواهد داشت. دور ریختن سرمایه های مردم آمریکا برای تسلیحاتی که هیچ وقت نمی توانیم از آن استفاده کنیم به چه معنا است؟ لطفا این برنامه مدرن سازی را تعطیل کنید و به تمام چیزهایی فکر کنید که شما می توانید با استفاده از این سرمایه برای مردم آمریکا انجام دهید.

 

۲٫ در دهه ۸۰ میلادی، تحقیقات مشترک دانشمندان آمریکایی و روسی به این نتیجه رسید که دود و دوده های حاصل از آتش ایجاد شده توسط انفجار هسته ای آنچنان غلیظ خواهد بود که می تواند به صورت کامل جلوی تابش نور خورشید به زمین را بگیرد و زمین را در سرما و خشکی شدیدی فرو برد که تمامی گیاهان در نتیجه آن از بین خواهند رفت و کشاورزی را برای یک سال نامقدور خواهد ساخت.

 

تحقیقات من و گروهی از دانشمندان در دهه گذشته که با استفاده از مدل های آب و هوایی و کامپیوترهای مدرن صورت گرفته است نشان می دهد که تئوری “زمستان هسته ای” یک تئوری کاملا صحیح است که روشن می سازد آثار این رویداد می تواند بیش از یک دهه ادامه داشته باشد. حتی در صورتی که توافق “شروع مجدد” برای کاهش تسلیحات هسته ای اجرا شود نیز زرادخانه هسته ای آمریکا هنوز قدرت ایجاد این زمستان هسته ای را خواهد داشت.

 

ما در تحقیقات مان همچنین دریافته ایم که در صورت حمله هسته ای یکی از کشورهای آمریکا و یا روسیه به دیگری با زرادخانه های موجود، آنچنان تغییرات آب و هوایی رقم خواهد خورد که تمامی مردم کشوری که حمله را صورت داده است نیز در اثر این تغییرات کشته خواهند شد؛ حتی اگر هیچ حمله متقابلی هم در کار نباشد؛ پس هر کشوری که حمله هسته ای را آغاز کند، گویا یک بمب گذار انتحاری است.

 

بعلاوه، ما دریافته ایم که یک جنگ هسته ای کوچک میان دو کشور که تنها از ۱۰۰ بمب هسته ای کوچک مانند آنچه در بمباران هیروشیما مورد استفاده قرار گرفت (که تمام قدرت انفجاری آن ها تنها معادل یک در صد از قدرت زرادخانه های موجود جهان است) می تواند دود کافی را برای تغییرات آب و هوایی بی سابقه در تاریخ بشر، ایجاد کند؛ هر چند این یک زمستان هسته ای کامل نخواهد بود اما ممکن است یک تا دو میلیارد انسان بر اثر قحطی حاصل از آن جان خود را از دست بدهند.

 

برای پیشگیری از احتمال وقوع زمستان هسته ای، آمریکا و روسیه باید تعداد تسلیحات هسته ای خود را فورا به میزان دیگر کشورهای هسته ای یعنی چند صد کلاهک هسته ای کاهش دهند.

 

۳٫ تقریبا تمامی جهان در حال حاضر تسلیحات شیمایی، سلاح های بیولوژیکی، بمب های خوشه ای و مین های زمینی را ممنوع می داند اما بدترین تسلیحات کشتار جمعی که بمب هسته ای است را نه؛ این در حالی است که بمب هسته ای به هیچ دلیل منطقی نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد. تسلیحات هسته ای نمی تواند برای مبارزه با تروریسم یا تهدیدات سایبری مورد استفاده قرار گیرد. اما در عین حال احتمالات زیادی برای شلیک اتفاقی و یا اشتباهی بمب هسته ای متصور است و حتی ممکن است هکر ها به بمب های هسته ای دست پیدا کنند.  

 

اکنون شما شانس این را دارید که جهان را از این تهدید بزرگ نجات داده و دنیا را به محلی بسیار امن تر تبدیل سازید.


نباید در این اقدام منتظر دستیابی به توافقی متقابل با روسیه بود. اقدام یک جانبه در این رابطه می تواند تاثیری دولایه داشته باشد؛ از یک سو احتمال وقوع جنگ هسته ای اتفاقی را کم خواهد کرد و از سوی دیگر جهان را در مسیر کاهش تهدید جنگ هسته ای جهانی و زمستان هسته ای قرار خواهد داد.

 

دوران ریاست  جمهوری شما، یک فرصت بی سابقه برای تغییرات مثبت در جهان است. کاهش تهدید جنگ هسته ای و زمستان هسته ای، آمریکا را امن تر و ثروتمندتر خواهد ساخت و جایگاه شما را به عنوان یک رهبر جهانی تقویت خواهد کرد. لطفا از روابط جدید میان آمریکا و روسیه بهره برداری کنید و  یک پیروز واقعی باشید.»»

 

 

۵۰۶

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده محمد رونقی
به مناسبت شهادت حضرت امام جواد(ع) – کاظمین
وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده جمشید آقاجانی

چرا برخی ویتامین ها جذب بدن نمی شود؟
اگر دادگاه سران فتنه برگزار شود
معضل اسکان همراهان بیمار در بیمارستان کودکان تهران + فیلم

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۳۰ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۳۰ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۳۰ مرداد ۹۶

انفجار بمب در کلیسای جامع قاهره
اوضاع ترکیه باز هم ناآرام شد
انقراض و پایان قصه زرافه‌ها